Najczęściej zadawane pytania
Umów wizytę
tel. 883 588 467
bezpiecznawyspa@gmail.com
Do kogo mam się udać? Psychoterapeuty, psychodietetyka czy dietetyka?
Na początek warto udać się na pierwszą konsultację wstępną, podczas której psycholog lub psychoterapeuta oceni jak poważny jest problem z którym zgłasza się pacjent. Bywa, że problemy z odżywianiem są dość łatwe do wyprowadzenia na prostą i wystarczy konsultacja z dietetykiem klinicznym lub kilka sesji z psychodietetykiem. Jednak w niektórych przypadkach, kiedy występują zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, silne objadanie kompulsywne) konieczne jest leczenie pacjenta. Objadanie często bywa nie głównym problemem, lecz objawem poważniejszych zaburzeń takich jak depresja, zaburzenia osobowości. Może wynikać również z silnej reakcji na stresową sytuacje życiową. Psychoterapia jest wówczas niezbędną formą leczenia, aby wrócić do równowagi.
W jakim nurcie prowadzona jest psychoterapia?
Prowadzę psychoterapię integrującą podejście psychodynamiczne i behawioralno – poznawcze. W swojej pracy wykorzystuje techniki wglądowe i doświadczeniowe. Metody, które stosuję posiadają dowiedzioną naukowo skurczność Pomagam w różnych trudnościach natury emocjonalnej, kryzysach, problemach w relacjach. Zajmuję się leczeniem nerwic i zaburzeń osobowości. Prowadzę również program psychodietetyczny dla osób z problemami odżywiania. Wspieram pacjentów w motywacji i procesie dbania o własne zdrowie. Katarzyna Dudek
Jak długi jest termin oczekiwania na terapię?
Czas oczekiwania zależy od czasu trwania procesów terapeutycznych innych pacjentów. Czasami trzeba czekać aż zwolni się miejsce, a czasami miejsce pojawia się od razu.
Ile trwa terapia?
Terapia jest procesem zindywidualizowanym i czas jej trwania zależy od powagi problemu z jakim zgłosiła się osoba. Najczęściej trwa około 1-1,5 roku, choć w przypadku poważniejszych zaburzeń może trwać dłużej.
Jak często odbywa się psychoterapia?
Minimum raz w tygodniu.
Czy istnieje możliwość uzyskania porady przez drogą online lub telefonicznie?
Tak, można umówić taką wizytę u specjalisty.
Czy prowadzi Pani terapię online?
To zależy od trudności z jakimi boryka się dana osoba. Porady psychologiczne i psychodietetyka może odbywać się w formie zdalnej. Psychoterapia czyli proces leczenia powinien odbywać się w kontakcie bezpośrednim z psychoterapeutą. W szczególnych okolicznościach pacjent może skorzystać z psychoterapii online. Decydujemy o tym wspólnie po pierwszej konsultacji.
Czy prowadzą Państwo nastolatków i dzieci z zaburzeniami odżywiania?
Obecnie prowadzimy terapię osób dorosłych i konsultacje rodzin z dziećmi dotkniętymi zaburzeniami odżywiania. Nie prowadzimy psychoterapii dzieci, młodzieży, ani rodzin.
Czy przy budynku mieści się parking?
Tak, przy budynku mieści się bezpłatny parking.